13 Ekim 2012 Cumartesi

Uzun cümleler kurar, kelimeleri yorarım.

Bir başlangıç cümlesi olarak; Hayvanoğlu hayvanlar sadece kediler, böcekler, kuşlar, filler değildir elbet. En önemli hayvanoğlu hayvan Homo cinsine bağlı sapienslerdir.

Asıl konuya değinmek gerekirse...

Beyinde her daim konaklayan gereksiz soru ve düşünceler budanmak için vardır. Onlar kaygıların temel yapı taşlarıdır. Kaygısal düşünceler tek başına incelendiğinde kişiden kişiye göre; önemsiz, sıradan, bayağı, spam, amiyane ya da hepimizin hem fikir olacağı “basit konular” olarak gözlemlenir. Oysa ki kaygılar derine inildiğinde çok büyük önem arz eden felsefik soruları da beraberinde getirir. Örnek "felsefik!" sorular; Ben kimim? Tanrı nerede? Hangi zamanda yaşıyoruz? Paralel evrenler arası geçiş mümkün müdür? Peristaltik hareketimi kontrol edebilir miyim? G noktası var mıdır?

Sürekli beyinde dönen, yaşam içinde önemli bir yeri olmayan ama aşırı düşünmekten kaynaklı yaşam kalitesinin düşmesine sebep olan tüm bu kosnük sorular (ki zeka gerilettikleri testler sonucu kanıtlanabilir) hayatın bazik noktasıdır. Gerçeklerse son derece asidiktir. Peki nötr nasıl olunabilir? Bu sorunun cevabı için bir aradayız.

Kaygılar postmoderndir. Bende size bu yolculukta klavuzluk edeceğim. Peki ben kim miyim?

yavru karga
27.10.2011
04:49

2 yorum:

 1. "bende" -de ayrı olacak sevgili karga.
  uyuzluk yapayım dedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :):) Öncelikle isminizi bahşetmenizi rica ederim.

   Sil